Büyük buluşma! Ali Koç ile Aziz Yıldırım canlı yayında bir araya geldi

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç’un canlı yayına çıkma teklifini Aziz Yıldırım kabul etti.

Fenerbahçe’de yarın gerçekleştirecek başkanlık seçimi öncesi ikili Habertürk canlı yayınında açıklamalarda bulundu.

Programın henüz başında Aziz Yıldırım ile Ali Koç, birbirleriyle tokalaştı.
 

SAYFAYI GÜNCELLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ…

ALİ KOÇ VE AZİZ YILDIRIM’IN AÇIKLAMALARI ŞU ŞEKİLDE:

Aziz Yıldırım’ın açıklamaları şöyle:

Ali Koç bugün konuşma yapmış ben dinlemedim. Son bölümünde enteresan bir çağrı söylemiş. Bizim anti-fener lobisinden dolayı Fenerbahçe başarılı olamıyor. Bunun için beraber mücadele edelim…. Bu isteği için Ali Bey ile buluşmak istedim. Anti-lobiden siz ne kastediyorsunuz ben ne kastediyorum oradan başlayalım.

Aliciğim 6 senedir iyi bir şey yok ki? Benim de son 4 senem kötü. Amatörlerden bahsetmeyelim. Amatörlerin kurucusu benim. 1907 Derneği kadınları kapatıyordu. Amatörleri kurduk. Bir tek Futbol burada sıkıntılı.

Erkek basketbol için tebrik etmedim mi? Bütün programlarda çıktım antrenörlerle ilgili… Final Four’a kalmak da başarıdır. Ben sana ilk sene geldim Çırağan’da toplantı yaptım erkek basketbolu bana ver ben yöneteyim dedim.

Bu çağrıyı bana ilk kez yaptığın için geldim. Daha önce böyle bir çağrı yapmadın.

Aliciğim, “Biz mağlup olduk, eğlendiler” diyorsun. 2 Kasım benim doğum günüm. Sen hep başarısız oluyorsan ben ne yapayım? Yemek yiyorduk, birdenbire kalabalıklaştı ortam, eğlendik.

Galatasaray Başkanı size salladı. Ben çıktım adama “Sine ikili” dedim. Bu ifadeyi kullanmak kolay değil Ali Bey. Ben çıktım konuşma yaptım. Nihat Özdemir’e 28 şampiyonluğu sordum, ‘Ali Bey bize bir mektup yazdı, okusan sen de onu vermezsin’ dedi. Orada senin başka bir şey istediğini de ima ediyor.

Jose Mourinho görüşmesinin perde arkası

Ben gittim kendisiyle görüştüm. Diğer aday beni telefonla aradı ‘Görüştüm’ dedi. ‘Sadettin Bey beni aradı görüştüm’ dedi. ‘3 adayız ama Fenerbahçe’nin sana ihtiyacı var’ dedim. ‘Bizden hangisi kazanırsa kazansın Türkiye’ye gel’ dedim. O da ‘Olur’ dedi. Önder, Mendes ile Portekiz’de görüştüler. Evrağı verdik, hazırladılar her şeyi siz devreye girdiniz.

Ali Koç’un açıklamaları şöyle:

Öncelikle teşekkür ederiz son dakika. Sayın Başkan beni aradı dedi ki ulusal kanala çıkalım. Ben Fenerbahçe TV istemiştim. ‘Moderatörsüz yapalım’ dedi. Bazı arkadaşlar dedi ki moderatörsüz olmaz… Ben uzun zamandır bu görüşmeyi istiyordum. Bu masadan kalktığımız zaman bir ve bütün Fenerbahçe’ye ihtiyacımız var. Bu 2 kişinin arasındaki kırgınlık, kızgınlık bu camianın birleşmesine bütünleşmesine engel oluyor. Ben uzun zamandır bunu istiyordum.

20 yıldır en çok sizin döneminizde bizim dönemimizde de olağan akışla anlatılmayacak şeyler yaşadık. Bu sene yaşadıklarımız… Ben başkan olduğum takdirde sayın Aziz Yıldırım istiyorsa destek olmak amenna, kendisi başkan olduktan sonra bizim yapabileceğimiz bir şey varsa ben geçmişi kapatırım.

Ben neden aday oldum açıklayayım. Ömer Temelli’nin evindeydik. Mahmut bey beni zorla yazacağını söyledi listeye. Ben beni yazmayın dedim. 2015’te oldu bunlar. Tekrar yargılanma çıktıktan sonra. Eve gidene kadar Londra’da eve gidene kadar mutluluk da bitti. 1907 teşekkür metni yayınladı diye yöneticime küfür etmişsiniz.

Bana göre benim uğruna çok şey yapacağım Aziz Yıldırım, benim tanımadığım bir Aziz Yıldırım konumunda son 6 yılda.

Aziz Yıldırım: “Gönderdiğin mektupları açarız. Barışıyoruz ya bugün.”

Ali Koç: “Barışıyor muyuz?”

Aziz Yıldırım: “Sen istedin ya bugün.”

Ali Koç: “Ben hep bu çağrıda bulundum.”

*******************************

Ali Koç: Bugün diyorsunuz ki genel kurullarda tezahürat olmaz, genel kurullarda tezahüratınız var

Aziz Yıldırım: Ne zaman yapmışım söyle?

Ali Koç: Görüntüleriniz var.

Aziz Yıldırım: Genel kurulda kastım, bir konuşma yapılıyorsa onu yuhalamak veya bir hareket yapmak yanlış dedim. Bizim genel kurulda sana da bağırıyorlar, ona da bağırıyorlar.

Aziz Yıldırım: Ali lütfen hatalarını gör. Ben 3 Temmuz’da 1 sene yatmışım. Bana kimler geldi pazarlık etti kabul etmedim. Bana Türkiye’ye gitme dediler ben özel uçakla Türkiye’ye geldim.

Ali Koç: Herkes sizi bunda takdir etti. Çok olaylar atlattık.

Aziz Yıldırım: Ben sana mahkemeyi halledebiliyorsam halledeyim sen devam et dedim. Sen yok dedin.

Ali Koç: Sizin söylemleriniz tutarsız. Sürekli zikzak çiziyorsunuz. Bundan kabul etmedim.

*********************

Ali Koç: “Biz sizinle 6 sene çalıştık. Siz başkandınız ben yöneticinizdim. Şunu sormak istiyorum; 3 Temmuz’dan bu yana yaşananlara siz de isyan ediyorsunuzdur. Toplanan puanlara bakın, haksızlık bu tabloda futbol konusunda.”

Aziz Yıldırım: “Ben zaten anti-fenerbahçe için mücadele vermeye geldim.”

Ali Koç: “Ben niye Fenerbahçe başkanlığına aday oldum?”

Aziz Yıldırım: “Söyle hatırlayayım.”

Ali Koç: “Ömer Temelli’nin evindeydim. Cumartesi günü oldu. Mahmut Bey, seni zorla yazacağız listeye dedi. O zaman akıllı telefonlar yok. Hayatımın en uzun nokia mesajını çektim. Fenerbahçe’ye hizmet edebileceksem nazı olmaz, derhal gelirim dedim. Siz beni çağırdınız, 2015’te. Tekrar yargılama kararı çıktığı zaman 2014’tü. Sonra ben Londra’ya gidiyordum, bir indik mesaj yağıyor başardık diye. Yeniden yargılama çıktı. Eve varana kadar bütün o heyecan mutluluk bitiverdi. Çünkü, siz 1907’ye kızmışsınız, Adalete Fener Yak yapmıştık. Can’a ağır hakaretler etmişsiniz. Bir teşekkür metni yayınlamış 1907.”

Aziz Yıldırım: “Bizim üzerimizden niye yayınlamıyorlar? Bir bilginiz olsun niye demiyorlar.”

Ali Koç: “1907 büyük bir kampanya yapmış. Kapı kapı dolaştık. 650 bin imza topladık. Siz de desteklediniz. Yeniden yargılama çıktı. 1907 de bana sormadan, sormalarına gerek yok, Adalete Fener Yak’a teşekkür yayınlamış. Siz de kızmışsınız hakaretler küfürler.”

***********************************************

Ali Koç: “Veliaht ilan ettiğiniz adama ne yaptığınız anlatacağım. Ben çıktım konuştum, çok da güzel konuşma yaptım. Elimizi taşın altına sokacağız dedim, kafamda tarih yok. Masadan indik gittik, siz seçildiniz.

Aziz Yıldırım: “Benden değil, olsa söylerim Ali. Ben seni veliaht ilan ettim. Öyle bir şey olsa çık ilan et derim.”

Ali Koç: “Ömer dedim nasıl konuşacağız, yazılmadık dedim. Tamam dedik. Çıktım konuştum. Ben o gün sizlerden gelen talep üzerine…”

Aziz Yıldırım: “Ben arar sana söylerim.”

Ali Koç: “Beni çağırdınız, niye olamayacağımı söyledim. Bizler hazırız dedim. Birkaç aya dava bitecek dediniz, 10 sene sürdü. Ben niye katılamayacağımı anlattım. Cuma akşamı, cumartesi seçim var. Cuma akşamı Ömer Temelli bana mesaj yolladı, yarın gazetecilere 2 laf et, Aziz Bey davet etti, şirket falan açıkla dedi. Ben de niye gazetecilere açıklayayım, kongrede açıklarım dedim. Geldik salona, konuşmalar başlamış, adımı yazdıramamıştım. Telefon ettiler sizin masadan, çık 2 laf et dedil.”

Aziz Yıldırım: “Ülker Arena’da benden sonra Ali Koç başkan olacak dedim.”

Ali Koç: “Sonra siz beni çağırdınız, kurda kuşa bırakmayalım dediniz. 2015’te.”

Aziz Yıldırım: “Alicim Selçuk’u çağırıp Ali Bey’i o masaya koy demedim.”

Ali Koç: “O zaman başkanımız kızmış, ben arkadaşlara olabilir, kızabilir, hepimiz stres altındayız dedim. Şeker hastaları kızabilir, eniştem de öyleydi. 2015’e kadar ben seçimden 1 haftaya önceye kadar, Aziz Yıldırım’ı 2 defa gördüm. Biri cenazeydi. Biri de Selçuk Şahin’in düğünündeydi. Arıza olduğunu anladım, 2 ayrı masaya koydular bizi.”

***********************

Ali Koç: “Baronları anlatın lütfen!”

Aziz Yıldırım: “FETÖ’cü onlar.”

Ali Koç: “Ben FETÖ’cü müyüm?”

Aziz Yıldırım: “Sen değilsin kardeşim. Londra’daki baronlar.”

Ali Koç: “Ya anlatın yarım kalmasın. Baronlar kim?”

Aziz Yıldırım: “Londra’daki FETÖ’cüler!”

Ali Koç: “Ben miyim FETÖ’cü?”

Aziz Yıldırım: “Yahu kardeşim sen de her şeyi üstüne alıyorsun! Baronlar benden dolayı seni destekliyorlar. İşleri seninle benimle değil, Türkiye’yle. Senin etrafındakiler de biliyorlar. O kadar söyledim araştırın…”

*********************

Aziz Yıldırım: Ali Koç sana ilk defa anlatıyorum. Ben Kupas Davası’nda hakim ve savcı herkesle ilgili şikayetçi oldum. Senin için dediler ki alalım…

Ali Koç: Beni nereye alacaklar.

Aziz Yıldırım: Emniyet’e..

*****************************

Ali Koç: “Biz Mourinho ile 12’ye anlaştık. Açıktan para vermişler diyorsunuz” 

Aziz Yıldırım: “Ben demedim. Ben 12 milyon mu demişim? Siz 10’a aldık diye açıklama yaptınız.”

Aziz Yıldırım: “Bu işin içinde 20 senedir varım. Al 15 demedim, pazarlık yaptım. 18 istedi. 14 verdik. 3 yardımcısıyla 15’e anlaştık. Siz aşağısına anlaşabilirsiniz. 15 hoca ve ekibi, menajeri yok.”

Ali Koç: “Adam aptal mı diyorsunuz.”

Aziz Yıldırım: “İmaj hakkı verecektim, ayıracaktım. 15’in içinde olacaktı. 5-6 milyon imaj hakkı verecektim, vergiyi düşsün diye.”

Ali Koç: “Açıktan para verdi diyorsunuz. Bir yöneticiniz bir TV’ye çıkıyor. Açıktan para mı vermişler diyor, o menajeri biliyoruz diyor.”

Aziz Yıldırım: “Mourinho geldiği için mutlu musun? Yüzde 1 katkım varsa bana teşekkür etmen lazım.”

Ali Koç: “Ben size çok şeyden teşekkür ederim.”

Aziz Yıldırım: “9’una kadar bizimle gidip alalım, paranın yarısını ben ödeyeyim dedim.”

Ali Koç: “Siz onu dediğinizde anlaştık dediniz.”

Aziz Yıldırım: “Ben gittim kendisiyle görüştüm. Diğer aday beni telefonla aradı ‘Görüştüm’ dedi. ‘Sadettin Bey beni aradı görüştüm’ dedi. ‘3 adayız ama Fenerbahçe’nin sana ihtiyacı var’ dedim. ‘Bizden hangisi kazanırsa kazansın Türkiye’ye gel’ dedim. O da ‘Olur’ dedi. Önder, Mendes ile Portekiz’de görüştüler. Evrağı verdik, hazırladılar her şeyi siz devreye girdiniz.”

Ali Koç: “Biz öncesinde devreye girmiştik”

************************************

Aziz Yıldırım: 6 yıldır neden şampiyon olamıyoruz? Bunu anlatır mısın?

Ali Koç: 1- Kötü tercihler, kötü hoca, kötü planlama. Sizin bıraktığınız takımdan dolayı biliyorsunuz sattığımız kadar alabiliyorduk. Sizin borçlanarak aldığınız gayrimenkulleri TFF’ye veremiyoruz limit artsın diye. 2. senede bile 26. haftada şampiyonluğun en büyük adayı bizdik ama ondan sonra hakemler doğradı bizi. Kadim dostunuz Mehmet Uçum devreye girdi.

Aziz Yıldırım: Senin de dostun…

Ali Koç: Ben hayatımda bir kere gördüğüm adamla eksik bilgiyle insanları yönlendiremezsin. Bu seçim için ne kadar harcadınız sosyal medyaya?

Aziz Yıldırım: Hiç. Benim sosyal medyayla hiçbir işim yok.

Ali Koç: Sorunuza geleyim… Sonra bir Sivas maçı ucundan kaçırdık. Prangaları attığımız gibi Jorge Jesus’u getirdik. Hoca kendisi söyledi ‘Burada şampiyonluk sahada kazanılmıyor’ diye. Bu sezon… Siz hiç 90 puan alamadınız. Alamazsınız da.

Aziz Yıldırım: “Ben 60 puan toplayayım ama şampiyon olalım. Çünkü tarih, şampiyonları yazar.”

****************************

Aziz Yıldırım: “Benim kattığım mal varlığının değeri 600 milyon euro.”

Ali Koç: “Getirin 300 milyon euro, size verelim.”

Aziz Yıldırım: “Tamam getir alıyorum. Almazsam şerefsizim.”

Ali Koç: “Tekrar daha sık görüşebilseydik, danışabilseydik, eski günlerdeki gibi olsaydı Fenerbahçe’ye faydalı olurdu. Benim için ağabey, başkan olarak Aziz Yıldırım’ın kredisi tükenmiştir. Yeni bir sayfa açmak istiyorsanız yarından sonra bir dakika düşünmem elimden geleni yaparım.”

Aziz Yıldırım: “Sağol, biz de yaparız.”

Ali Koç: “Bir yemek yiyelim TV olmasın ama keşke FBTV olsaydı.” Aziz Yıldırım: “Otobüs falan demeyecektiniz. Beni sağlam bırakacaksın.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir