İzmir’deki Trans Kadınların Evine Pompalı Tüfekle Saldırı

20 Kasım Trans+ İnisiyatifi sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda dün gece (23 Mayıs) İzmir Bornova Sokak ve çevresinde trans kadınlara ve evlerine yönelik pompalı tüfekli bir saldırı gerçekleştiğini aktardı.

“KORKMUYORUZ! VAROLUŞ MÜCADELEMİZDEN VAZGEÇİREMEYECEKSİNİZ”

Uzun süredir sokakta yaşayan translara yönelik saldırıların sürdüğünü aktaran 20 Kasım Trans İnisiyatifi, geçtiğimiz ay sokak ortasında fiziksel saldırıya maruz bırakılan arkadaşlarını da hatırlattı.

Bu saldırıları besleyen ve yineleyen ideolojiyi çok iyi tanıdıklarını söyleyen 20 Kasım Trans İnisiyatifi’nin açıklamasının tamamı şu şekilde:

“23.05.2024 tarihinde gece 03:50 sularında, Bornova Sokak ve çevresine bir kaç pompalı tüfekli şahıs saldırmıştır. Bu şahıslar uzun bir süre trans kadın arkadaşlarımızın evlerine ateş ederek, çeşitli sokaklarda da öldürmek için trans kadin aramışlardır. Bu şahıslar uzun süredir sokaktaki arkadaşlarımızı rahatsız edip, sürekli sözlü ve fiziksel tacizde bulunmaktadırlar. Çok yakın bir tarihte aynı sokaklarda bir trans kadın arkadaşımız fiziksel saldırıya maruz kalmıştır. Bu şiddetin geldiği, beslendiği ve tekrar tekrar kendini yinelediği ideolojiyi tanıyoruz ve biliyoruz. Çeşitli suçlardan aranması olan bir failin, adım başı bekçi ve kolluk tarafından GBT yapılan bir yerde, bu kadar bu saldırıyı gerçekleştirebiliyor olmasının da nereden geldiğini gayet iyi biliyoruz. Bizler buradan kolluk kuvvetlerine tekrardan görevlerini hatırlatmak istiyoruz. Asıl görevleri burada yaşayan trans kadınları kriminalize etmek yerine, arkadaşlarımızın ve orada yaşayan semt sakinlerinin güvenliğini sağlamaktır. Bizler yıllardır yaşadığımız ve çeşitli rant meseleleri yüzünden terk etmeye zorlandığımız sokağımızı bırakmıyoruz. Burada yıllardır verdiğimiz mücadeleyi büyüterek devam ettiriyoruz. Korkmuyoruz, bizleri varoluş mücadelemizden vazgeçiremeyeceksiniz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir