Türkiye Komünist Gençliği (TKG) Üniversite Bürosu üyesi Zekican Demirçelen, gençlerin yaşamlarına ve sorunlarına ilişkin gazetemiz Cumhuriyet’e konuştu. Yaşanan ekonomik krizin köklerinin geçmişte olduğunu kaydeden Demirçelen, “Bugün yaşadığımız ekonomik sorunlar, hem önceki dönemler hem de geçtiğimiz iki yıl içerisinde uygulanan ‘seçim ekonomisi’nin ardından yaşanıyor. Emekçilere, öğrencilere kesilen faturanın adı bile var, ‘tasarruf tedbirleri’. Bu adı veren ise sermayedarların, patronların temsilcisi olarak atanan ve düzenin bütün unsurları tarafından büyük bir beğeni ve ilgi toplayan Mehmet Şimşek” diye konuştu.